Zaujímavé informácie ku havárii ruského TU-204

Autor: Tibor Pospíšil | 30.12.2012 o 14:44 | Karma článku: 12,51 | Prečítané:  4244x

Rád cestujem lietadlom a zaujímam sa o leteckú dopravu. Lietanie je aj pre Slovákov čoraz bežnejším spôsobom dopravy a tak aj informácie o leteckých incidentoch, či nešťastiach majú dôvod byť dôležité pre stále viac ľudí. Médiá žiaľ sledujú primárne vysokú sledovanosť, takže z tej havárie určite nájdete hlavne video z auta, ktorému to lietadlo "spadlo do cesty" a iné, na čítanosť zamerané zaujímavosti. Mňa však vždy zaujímali primárne informácie ku incidentu samotnému. Čo najpodrobnejšie a najkompletnejšie informácie.

A tak som sa logicky raz dostal aj ku zdroju, ktorý podrobné informácie publikuje. Vzhľadom na globálne pokrytie sú informácie v angličtine. Ku konkrétnemu nešťastiu ruského TU-204 v Moskve tam nájdete veľmi zaujímavú informáciu, že tento incitent (žiaľ už s tragickými následkami) bol v poradí už tretí podobný incident rovnakého typu lietadla vo vlastníctve rovnakej spoločnosti Red Wings za posledné dva mesiace.

O podobnom incidente z 20.decembra

O podobnom incidente z  5. novembra

Incidenty sa týkajú vždy iného lietadla rovnakého typu TU-204.

 

Ja som sa k tomuto zdroju informácií o leteckých incidentoch dostal tak, že som hľadal skutočne hodnoverné informácie o incidentoch lietadiel spoločnosti Ryanair. Tejto, možno napísať kontroverznej, leteckej spoločnosti sa médiá venujú s úplne jasným bulvárnym nádychom. Preto je v tých správach ešte menej informácií a viac zavádzania, ako v iných článkoch o leteckej doprave.

Ak si nájdete dostatok času a prehryziete sa množstvom správ, môžete si vytvoriť vlastný obraz o tom, aké súvislosti má využívanie služieb tejto leteckej spoločnosti. Hoci tomu nezabránim, bol by som veľmi nerád, aby sa diskusia pod týmto článkom zmenila na flame za a proti niektorej leteckej spoločnosti, národu, lietadlu a podobne. Mojim zámerom bol totiž presný opak. Odporučiť zdroj skutočných informácií. Bez mediálneho, či inak neracionálneho šumu.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Agent ŠtB aj tanečníčka z klipu. Kto už formoval tvár Fica?

S ľuďmi, ktorí premiérovi Robertovi Ficovi radili v komunikácii alebo za neho hovorili sú spojené podozrenia z korupcie aj fyzický útok.

KOMENTÁRE

Fico si na zlepšenie fasády najal profesionálnych natieračov

Hraničí to s vytváraním falošnej reality a krytím škandálov politikov.

SVET

Kuznecov môže mať problém. Na ceste do Sýrie potrebuje tankovať

Ruská flotila má namierené k brehom Sýrie.


Už ste čítali?