Široká politická zhoda v slovenskom parlamente

Autor: Tibor Pospíšil | 14.4.2015 o 18:27 | (upravené 15.4.2015 o 8:50) Karma článku: 7,32 | Prečítané:  1411x

Médiami vytváraná virtuálna realita sa nás snaží presvedčiť, že v parlamente, či politike ako takej existujú nejaké protichodné tábory. Že existuje vládna väčšina, ktorá má opozíciu. Myslíte si, že sa politici naprieč politickými stranami zhodnú len ak ide o výšku poslaneckých platov? Ja si naopak myslím, že je to jedna banda a že v konečnom dôsledku je úplne jedno, koho by som prípadne volil. Oni sa drvivou väčšinou zhodnú na takých veciach, z ktorých je mne nevoľno už len pri pomyslení na danú choromyseľnosť. Nieto, že by som k tomu mal aktívne prispieť vhodením volebného lístka.

Nedávno nám politici rozšírili 4.článok ústavy o bľaboty ohľadne potrubí, rôznych baleniach vody a podobných „zásadných“ ústavných náležitostiach. Aj som sa vtedy čudoval, že v médiách bola publikovaná relatívne konzistentná a slušná argumentácia proti tejto choromyseľnosti. Ale skúste si tipnúť, koľkí zo 150-tich poslancov hlasovali proti. Napíšte si svoj tip na papier a potom si pozrite, ako to bolo v skutočnosti.

Do slovenského parlamentu smeruje vládna iniciatíva za povinnosť pre SÚKROMNÉ médiá hrať minimálne štvrtinu skladieb slovenských interpretov, resp. autorov. Opäť sa zrejme dočkáme akože názorového stretu medzi vládou a tzv. opozíciou. Ja som však najviac zvedavý na záznam z hlasovania. Môj osobný tip je menej, ako 10 hlasov proti.

Ako to vidíte vy? Aký zmysel má vôbec „opozícia“, ak aj hlasovanie o tých najväčších hlúpostiach vyzerá skôr ako hlasovanie strán národného frontu za komunistov? Aký zmysel má umárať sa pri rozhodovaní, koho voliť, keď hlasovať aj tak budú rovnako?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?