Škandalózne zistenia Asociácie spotrebiteľov

Autor: Tibor Pospíšil | 9.4.2011 o 9:09 | Karma článku: 10,51 | Prečítané:  2696x

Keď sa samozvaní ochrancovia spotrebiteľa spoja so zastúpením euro socialistických ľudových komisárov, slobodne zmýšľajúci človek by sa mal mať na pozore. Keď navyše táto úderka spoločne udrie na strunu závisti a izolacionizmu, je nanajvýš vhodné si predkladané demagogické výplody prečítať pozorne.

Americká Coca-cola

Prehrešok firmy Coca-cola je vraj v tom, že Slovákom servírujú nápoj podobného zloženia, ako Američanom. Pričom naši chrabrí euro ochrancovia by zrejme chceli, aby sme dostávali nápoj viac európsky. V kole pre Nemcov je totiž „lepší" cukor. Lepší preto, že je drahší a viac európsky. A drahší a viac európsky znamená, že:

Sektor cukru je jeden z najrigidnejších v poľnohospodárstve Európskej únii. Cena je fixovaná a nie je tvorená na základe trhu. Svetová cena cukru je trojnásobne nižšia ako európska. (Zdroj)

Áno, iné je aj zloženie cukru. V nemeckej kole je glukóza a fruktóza v pomere 50:50, v americkej a slovenskej sú v pomere 45:55. A to isto uznáte, za reguláciu v prospech nemeckých cukrovarníkov najsociálnejším komisárom určite stojí.

 

Paprika bez farby

Ale ešte horšie sú na tom naši Bulharskí euro spoluobčania.

Aj v prípade sladkej červenej papriky od toho istého výrobcu sa našli veľké rozdiely v podiele prírodného červeného farbiva kapsantínu. V Rakúsku je toto číslo vysoké, v Bulharsku je zase na spodnej hranici únosnosti. (Zdroj)

Naopak, najmenej farbiva, dokonca až na hranici normy, (!) malo balenie pre bulharský trh. (Zdroj)

A to už, vážení spoluobčania, prestáva každá sranda. Aby v mletej paprike bola len a práve paprika, žiadne farbivo, žiadne výrobky európskeho chemického priemyslu, žiadne európske prísady (tzv. E-čka); to je skutočne škandál !

Pozn:

Odporúčam ľudovým komisárom preveriť mieru radiácie v centrálnych oblastiach Rakúska. Mám odôvodnenú obavu, že môže byť silne pod normou. Odporúčam zabezpečiť, aby občan Rakúska okrem férového podielu potravinárskeho farbiva v mletej paprike dostával aj európsky normovaný prídel radiácie. Isto to bude v ich prospech, nech si už samotní Rakúšania myslia, čo chcú.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PÍŠE MICHAL HAVRAN

Kraľovany, dedinka v zákrute, kde vás príroda naučí rešpektu (píše Michal Havran)

Malebnou cestou Alojza Medňanského s Barbarou Rusnákovou.


Už ste čítali?