Premiérka Radičová potvrdila soc.-dem. orientáciu svojej vlády

Autor: Tibor Pospíšil | 30.5.2011 o 15:44 | Karma článku: 9,11 | Prečítané:  2362x

Premiérka Iveta Radičová dnes v Ľubľane opätovne potvrdila svoj príklon k sociálno-demokratickým až socialistickým ideálom, keď pripustila prenesenie dlžôb inak majetného Grécka na občanov EÚ.

"Reštrukturalizácia bude nutná," poznamenala s tým, že bez toho, ako aj bez zainteresovania súkromného sektora, zmien vo fungovaní ratingových agentúr, či sprísnenia monitoringu nebude dostatočná žiadna finančná pomoc .

Nie, reštrukturalizácia, t.j. odpustenie dlhu Grécku nie je vôbec potrebné. Grécky štát disponuje majetkom približne vo výške svojho dlhu a preto je akékoľvek odpustenie tohto dlhu neopodstatnené.

Pritom zainteresovanie privátneho sektora v preklade do slovenčiny znamená straty (aj) dôchodkových, či iných investičných fondov. Ktorých podiely sú majetkom súkromných osôb, obyvateľov Európskej Únie. Zmeny vo fungovaní ratingových agentúr, to je klasické riešenie nezodpovednosti postihom posla zlých správ, ktorý o nezodpovednosti informuje.

Kreatívne účtovníctvo v štátnom rozpočte, odpor k privatizácii štátneho majetku, nechuť k zrušeniu socialistických nesystémových úplatkov (vianočné dôchodky) geriatrickej voličskej základni; to všetko vypovedá o skutočnej orientácii vlády SR oveľa viac, ako slovné deklarácie o "pravicovosti", či "zodpovednosti". Nie slová, ale činy rozhodujú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?