Minister Kažimír: chceme prispieť viac

Autor: Tibor Pospíšil | 10.6.2012 o 10:15 | (upravené 10.6.2012 o 10:55) Karma článku: 19,58 | Prečítané:  3510x

Včerajšia darcovská telekonferencia, na ktorej španielska únia bankových tunelárov požiadala o pôžičku (dar, preklad z newspeaku T.P.) vo výške „do 100 mld euro" sa temer skončila nezdarom. Úplne proti predpokladom sa proti vôli ostatných vlád (ktoré sa predsa nemôžu mýliť) vzoprel zástupca Slovenska.

Slovenský minister Kažimír namietal veľmi nízku sumu solidárnej pomoci. 100 mld. euro pre španielskych bankových tunelárov, to pre Slovensko znamená smiešnu ledva miliardu euro, čo je úplne zanedbateľných 200 euro na každého Slováka. Minister agrumentoval tým, že banky na Slovensku sú oproti tým španielskym asociálne. Nielen, že nepožičajú úplne každému, ale dokonca vytvárajú zisk. Slovenská vláda pripravuje rázne opatrenia proti tomuto správaniu. A tieto opatrenia vynesú oveľa viac, ako je nám prisľúbené, že môžeme solidárne previesť do Španielska.

Minster Kažimír argumentoval aj výsledkami ostatných parlamentných volieb na Slovensku, v ktorých 90% voličov podporilo strany, ktoré za prioritu budúcej vlády považujú solidárnu výpomoc bankovým tunelárom v bratských krajinách EÚ.

Do telekonferencie sa narýchlo pripojil aj nový predseda SDKÚ, kmotor Frešo. Sklamane sa spýtal svojich europartnerov: to sme zvalili svoju vládu kvôli smiešnej miliarde? Smiešnych 200 euro na občana? Však nás naši solidárni voliči roznesú v zuboch. Očakávané sociálne nepokoje môžu ohroziť stabilitu slovenskej solidárnej vlády.

Kmotor Frešo tiež tlmočil hlboké sklamanie Ivety Radičovej, ktorá prvý krát pripustila, že je možné, aby sa mýlili všetky partnerské vlády naraz. Pretože smiešnych 100 miliárd .... to sa snáď neopatilo organizovať pamätné nevyslovenie dôvery jej vláde.

Slovenské obavy na poslednú chvíľu upokojil do telekonferencie privolaný zástupca španielskej únie bankových tunelárov. Priľúbil Slovákom, že hneď po rekapitalizácii španielskych bánk rozbehnú ďalšiu fázu podpory hospodárskeho rastu. Sľúbil začať ďalšie zbytočné projekty za najmenej 300 mld. euro. Zároveň nechal pozdravovať svojho slovenského kamaráta z jachtingu dona Pochiatka a pripomul mu, že keby svojej Širokej rodine dohodil zakázku na širokorozchodnú, tak by takéto problémy kam smerovať solidaritu spoluobčanov slovenská vláda vôbec nemala.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?