Kaliňák v Husákových stopách: hranice nie sú korzo

Autor: Tibor Pospíšil | 16.5.2013 o 15:33 | (upravené 16.5.2013 o 16:52) Karma článku: 17,81 | Prečítané:  2245x

Po príliš zamatovej revolúcii sa nám otvorili hranice. Politici strihali ostnaté drôty, postupom času boli obmedzené, či až zrušené hraničné kontroly. Dnes aj na Slovensku platíme peniazmi, ktoré sú zmeniteľné vo veľkej časti sveta. Avšak človek, ktorý svoju osobnú slobodu kladie v rebríčku hodnôt na poprednú priečku si nemohol nevšimnúť postupný, ale o to výraznejší posun politickej situácie doľava. Smerom k neslobode.

Boj proti úspešným a šikovným spoluobčanom bol najprv vedený s cieľom ich zo Slovenska „odísť". Keď sa to úspešne podarilo, bol prijatý zákon o zbavení občianstva pre tých, ktorí si dovolili, či z nejakého dôvodu potrebovali získať občianstvo inej krajiny. A toto všetko, ako v správnom Kocúrkove, sa dialo zároveň s integráciou do novodobého RVHP. Do ktorého nás lákajú aj výhodami voľného pohybu osôb. Dôležité je zdôrazniť, že nejde o nejakú ficovinu, zákon o zbavení občianstva úspešných a šikovných, ktorí si dovolili zakotviť v zahrančí, prežil bez úhony aj „pravicovú" vládu sociálno-demokratickej premiérky.

Dnes občania Slovenska dostali ďalší signál, ktože je to ten štát. Oni hovoria, že sme to my. Ale ak by sme to boli my, načo by sme potrebovali vedieť, kde nás vietor zavial? Kde sa plánujeme zdržiavať povedzme budúci rok? My to vedieť nepotrebujeme. My sme predsa svojprávni a pri zmysloch. Takže väčšinou vieme, kde sa práve nachádzame. Oni to však vedieť chcú, presnejšie tvrdia, že to vedieť potrebujú.

Husákovo legendárne heslo je v dnešnej dobe samozrejme inovované. Pretože oni sa už ani nesnažia tváriť, že je to pre dobro občana. Námietka proti sa zamieta s odôvodnením:

(štát) „ je však presvedčený, že o obyvateľoch potrebuje mať aktuálne údaje "

A opäť, ani toto nie je nejaká ficovina. Nepoznám síce presné výsledky hlasovania k tomuto konkrétnemu obmedzeniu slobody. Ale zato s hrôzou a neveriacky čítam návrh, ktorý je pripravená predložiť súdružka liberálka. Deti patria štátu. Najnovšie vraj už od 4.roku života. Rodina je buržoázny prežitok, matky sa nemajú čo vyvaľovať s deťmi doma, ale makať na zvyšovaní HDP. Je to vraj ich právo. Vraj to ony samé chcú. Že predkladaný návrh je formulovaný ako povinnosť? Ale prosím vás. Za príslušný úplatok do správnej pokladničky to pre vás predsa nemusí platiť.

Zo systému sa bude dať veľmi jednoduchým spôsobom dostať, stačí, ak dieťa absolvuje diagnostické testy v pedagogicko-psychologickej poradni a dostane z povinnej predškolskej výchovy výnimku.

Ja som to už zrejme prepásol. Ale mladým, šikovným a pracovitým odporúčam, aby podobné signály nebrali na ľahkú váhu. Pretože podľa mňa nie je rozumné dlhodobo zotrvávať v priestore, kde vám dávajú najavo, že vás tam nechcú. Alebo chcú, ale len ako poslušných a oddaných poddaných.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?