Kto a prečo usiluje o vaše deti

Autor: Tibor Pospíšil | 19.9.2013 o 10:19 | (upravené 19.9.2013 o 10:35) Karma článku: 16,00 | Prečítané:  4802x

Ideové základy tzv. juvenilnej justície. Ako dobré úmysly vydláždia cestu do pekla. Bigotná viera v správnosť páchania dobra. Inštruktážne video, ako to bude vyzerať, keď u vás páchatelia dobra vyrazia dvere.

Juvenilná justícia je prejavom triednej podstaty spoločnosti. Vládnuca trieda, pre účely tohto článku ju budem nazývať elita, je presvedčená o svojej nadradenosti voči triede ovládaných. Nie, skutočne nejde o nejaké sprisahanie s cieľom obchodu s deťmi. Je to oveľa horšie. Oni skutočne veria, že im ich status dáva právo páchať dobro. Bigotná viera v nutnosť realizovať dobré úmysly, bez ohľadu na prostriedky, to je to, čomu čelíme.

Žiaľ, nie každý dobrý úmysel je realizovateľný. Alebo aj inak; o výsledku a celkovom vyznení nebude rozhodovať úmysel samotný, ale len a práve spôsob jeho realizácie. A my sa bavíme o realizácii pomocou štátu, pomocou násilia. Ktoré bude použité v mene dobra, na páchanie dobrých skutkov.

Základnou charakterovou vlastnosťou príslušníka elity je pokrytectvo. Vás bude presviedčať, že vaše dieťa musí v škole ťahať tie slabšie, kým on si svoje deti dá to súkromných, či iných škôl, kde bude medzi seberovnými. Vás bude presviedčať, že s kultúrne nekompatibilnými susedmi to musíte vydržať, že postaviť si plot je rasistické. Elita takéto problémy riešiť nemusí, pretože jednoducho má ma to, aby sa presťahovala inde, kde plot a vrátnik pri vstupe nie je nič neobvyklé.

Dobrý úmysel ochrany detí a ich práv bude reálne vykonávať štátny úrad. Organizmus, ktorého hlavnou črtou je rozpínanie sa a zabezpečenie dobrých pracovných miest pre úradníkov. A keď sa k tomu pridá moc nad životmi druhých, a to v našom prípade tých slabších, jednoduhších, často v materiálnom nedostatku žijúcich spoluobčanov, o problémy je postarané.

Tých slabších, jednoduhších, často cudzincov si ako objekty páchania dobra vyberajú preto, že na ich obranu sa postaví málokto. Navyše tento výber prináša ďalšie pracovné príležitosti. Cudzincom treba prekladať, celý proces bude trvať dlhšie, ľudia z tejto skupiny ešte sú schopní sa brániť aj fyzicky, takže aj policajtov bude treba viac. A takto sa z dobrého úmyslu stane aj dobrý biznis pre zúčastnené strany.

Ak sa na verejnosť nejaký prípad páchania dobra prevalí, mediálne veľmi zručná elita to postaví do svetla, že za protestami je vskutočnosti nejaká obskúrna skupina ľudí s chorými názormi.

 

Tento článok som napísal hlavne pre tých, ktorí ešte nie sú pevne presvedčení o potrebe páchať dobro za každú cenu. S cieľom podnietiť ich k zamysleniu a vytvoreniu si svojho názoru na tento problém. A preto odporúčam do pozornosti:

Vyjadrenie Václava Klausa, ktorým ešte vo funkcii prezidenta Českej republiky vetoval zákon o sociálně-právní ochraně dětí

Materiál, vypracovaný členmi riadiaceho výboru Severského výboru pre ľudské práva - za ochranu práv rodiny v severských krajinách (NCHR) a zaslaný európskym inštitúciám v snahe upozorniť na rozmery páchania dobra v Škandinávii

Reportáž z jedného takého zásahu v Českej republike. Kde môžete vidieť aj unikátne video, natočené novinárom, ktorý bol (a zrejme stále je) presvedčený, že takto je to správne.

Právny rozbor tohto prípadu včítane rád, ako postupovať, ak sa stanete obeťou niečoho podobného.


Bigotná viera v to, že je právom elity určovať, čo je dobré pre druhých, že je správne to dobro presadzovať aj násilím, to je rakovina modernej spoločnosti. Každý jeden z nás sa môže slobodne rozhodnúť, či bude reprezentovať rakovinovú bunku spoločnosti, alebo nie.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Schválili 80-tisíc, čudný galavečer stál viac ako polmilión

Ako ministerstvo kultúry dokázalo minúť oveľa viac, ako mu dovolili.

Stĺpček Petra Schutza

Súd v kauze vraždy ani nemôže prísť dosť skoro

Ján Kuciak a Martina Kušnírová si zaslúžia ešte jeden symbol.


Už ste čítali?