Protestný hlas pre Oskara Dobrovodského

Autor: Tibor Pospíšil | 4.11.2013 o 13:14 | Karma článku: 19,38 | Prečítané:  5821x

Už dávnejšie som sa rozhodol, že už viac nebudem voliť menšie zlo. Voliť dobro, t.j. voliť dobrého výpalníka, to je jasný oxymoron. A predsa si myslím, že existuje dôvod v konkrétnych voľbách podporiť konkrétneho kandidáta. Môj hlas vo voľbách do BSK bude protestný hlas pre Oskara Dobrovodského.

Pred župnými voľbami sa nás gorilky snažia presvedčiť, že idú proti sebe, že si idú jedna druhej po krku. Ja som však presvedčený, že v zákulisí sa (ich krotitelia a kmotríci) dokážu dohodnúť tak, ako sa dokázali dohodnúť v minulosti. Ftáčnik, Nesrovnal, Osuský a ich bratislavská „realitka" napríklad prihrala prenájom lukratívnej budovy v centre Bratislavy za „nájomné" 1 euro ročne na 15 rokov vybranému subjektu bez súťaže. Prezidentský kandidát Osuský dokonca mal tú drzosť to zaklincovať vyhlásením, že on výberové konanie nepotrebuje, pretože si ho urobil vo vlastnej hlave. Nuž zdá sa, že nielen prezidentský kandidát smeru vie zháňať výhody vlastnou hlavou.

Dedičstvo bývalého modrého primátora Ďurkovského straší v Bratislave dávno po oficiálnom ukončení jeho funkcie. Čo však nebráni súčasnému modro-červenému mestskému spojenectvu pokúsiť sa zopakovať „obchod" s Predstaničným námestím aj na námestí Kamennom.

V Bratislave a okolí sa medzi modrými a červenými rozlišovať nedá. Je to jedna banda, ktorá sa to ani veľmi nesnaží zakryť, však voličov menšieho zla sa vždy nájde dostatok. Ak sa to poistí internetovou kampaňou, tak Pavol Frešo to má vo vrecku svojho župana.

Rozmýšľal som, ako tomu fialovému spojenectvu gorilej pracky dať vedieť, že okrem ich priaznivcov v Bratislave a okolí žijú aj iní občania. Vyjadrenie pomocou hlasu pre Oskara Dobrovodského som si zvolil preto, že tieto hlasy budú aj oficiálne sčítané, oproti napríklad neplatným hlasom s písaným/kresleným odkazom vo volebnej obálke.

Prípad Oskara Dobrovodského navyše symbolizuje zlo samotné, ktoré sa nedá deliť na menšie a väčšie. Upozorňuje na úplne bežný prístup štátu a jeho akcionárov ku občanovi, ktorý sa dostane do problémov. Mám podobnú osobnú skúsenosť s vlastníctvom nehnuteľnosti, i keď s rádovo menším negatívnym dopadom, ako Oskar Dobrovodský.


Ak máte z fialovej Bratislavy rovnako nepríjemné pocity, zvážte možnosť protestného hlasu pre Oskara Dobrovodského.

 

 

P.S.: Áno, viem s koho podporovou kandiduje Oskar Dobrovodský. A je mi to úplne jedno. Aj keď si tým koledujem o to, že ma modré a červené gorilky vo vzácnej zhode so svojimi „občianskymi" aktivistami obvinia z rasizmu a podobných nezmyslov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria 20 rokov.


Už ste čítali?