Problém s mobilným číslom, preneseným z/do siete O2

Autor: Tibor Pospíšil | 8.3.2014 o 11:21 | Karma článku: 6,78 | Prečítané:  1936x

Podelím sa s vami o informácie o probléme, ktorý veľmi pravdepodobne budete mať s mobilným číslom, ktoré si prenesiete ku mobilnému operátorovi O2, alebo si prenesiete mobilné číslo O2 ku inému operátorovi. Problém sa týka komunikácie v roamingu.

Prenos čísla do siete O2:

Povedzme, že máte číslo z číslovacieho plánu Telekomu (napr. 0903....). Prenesiete si ho do O2. Chcete využívať normálne funkčný roaming. Problém bude ten, že v roamingu sa vám na tento telefón síce zo Slovenska dovolajú aj z iných sietí, ako je O2, ale jedna strana (myslím, že vy) nebude počuť. Hovor na takto prenesené číslo zo siete O2 bude bez problémov.

Prenos čísla O2 do inej siete:

Prenesiete si číslo, pôvodne z číslovacieho plánu O2 (0948....) napríklad do Orange. V roamingu vám na toto číslo prídu SMS iba vtedy, ak boli poslané zo siete Orange. SMS-ky z iných slovenských sietí, ani zo zahraničných sietí (napr. autentifikácia facebook) na takýto telefón nedostanete.

Podobne bude problém s hovormi: telefonát na takto prenesené číslo z inej siete, ako v danom prípade Orange nebudete počuť.


Čo s tým:

V oboch prípadoch vás operátor (O2, resp. iný) slušnou formou pošle na lampáreň. Chápem technickú podstatu zložitosti problému, takže asi ani veľmi iné možnosti nemajú. Navyše podobných problémov majú zrejme k počtu zákazníkov veľmi málo. Tiež si to málo kto uvedomí, vzhľadom na špecifickosť problému.

Reálne použiteľné riešenie pre tých, čo v roamingu komunikovať potrebujú je asi len také, že v roamingu budú používať len čísla z číslovacieho plánu daného operátora. Ja som mal problémy s prenosom z/ku operátorovi O2, ale neviem vylúčiť, že problém sa môže vyskytnúť aj pri iných kombináciách. Problém je zrejme nikde v technológii, ktorá je nasadená na úrovni volaní na prenesené čísla.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Máme na viac, než zborovičkovaní bliakať Slovenskoooo

Slovensko má potenciál byť jednou z najlepších krajín sveta. Čo sme pre to urobili, aby sa ňou stalo?

DOMOV

Právnik z Via Iuris: Sudcovia vyslali prekvapivý signál

Vo voľbách neuspeli kandidáti reformného združenia.

DOMOV

Lunter: Strava pomohla matke z rakoviny, no šarlatánov neuznávam

Kandidát na župana šarlatánov neuznáva.


Už ste čítali?