Víťazstvo tolerancie, alebo showbiz marketingu?

Autor: Tibor Pospíšil | 14.5.2014 o 12:45 | (upravené 14.5.2014 o 12:59) Karma článku: 14,36 | Prečítané:  2276x

Víťazstvo Conchity Klobásky v „speváckej" súťaži Eurovízie minimálne rakúski politici a časť rakúskej verejnosti prezentuje ako víťazstvo tolerancie. Ako významnú spoločenskú udalosť. Pričom nie je treba ani veľmi dlho gúgliť, aby svojprávny človek pochopil, o čo ide naozaj.

Thomas Neuwirth je mladý rakúsky MUŽ, ktorý sa od mladosti (od roku 2006) snažil presadiť v talentových súťažiach. Či už ako sólista, alebo so svojou CHLAPČENSKOU skupinou Jetzt Anders!. Zopár krát bol tak blízko. Neúšpešný finalista.

Thomas je ale zjavne chlap, ktorý sa nevzdáva a ide za svojim cieľom stať sa hviezdou show biznisu. Zjavne pochopil, že spevom sa nepresadí. Či už preto, že jeho spev nemá hviezdne kvality, alebo preto, že o úspechu v „speváckych" súťažiach môže rozhodnúť aj niečo iné ako spevácke kvality.

No a tak v sebe v roku 2011 objavil Conchitu. Nemusí byť ďaleko od pravdy ani to, že ju objavil práve preto, že cieľom bol konkrétne úspech v súťaži Eurovízie, ktorá je v poslednom čase zameraná práve na podobné zjavy. Ak by skupina ABBA chcela v tejto súťaži uspieť dnes, museli by sa veru prepárovať. Ako dve lezbičky a dve bukvičky by však mali veľkú nádej uspieť.

No a Thomasovi, či jeho marketingovému tímu to konečne vyšlo. Nie síce hneď na prvý krát, ale Thomasa nejaký neúspech po ceste nezastaví.

Na rozdiel od mnohých, čo teraz jasajú nad vítazstvom tolerancie, ale na talentové súťaže bez konkrétneho „náboja tolerancie" pozerajú s dešpektom, ja proti showbiz marketingu nemám v zásade nič. Moja šálka hudobnej kávy síce podobné prostriedky nepoužíva, ale pre zmenu nemám problém sa občas zabaviť aj na talentovej súťaži.

Akurát ma nikto nepresvedčí, že v danom prípade nejde len a práve o čistý showbiz marketing, veľmi presne cielený a vypočítaný na cieľovú skupinu a presne triafajúci nálady a preferencie konkrétnej spoločenskej, či sociálnej vrstvy.

Maličké víťazstvo tolerancie by bolo, keby tento môj článok vydržal na stránke SME blogu dlhšie, ako zopár hodín a skutočné víťazstvo tolerancie by bolo, keby bolo možné verejne a bez spoločenského zmemožnenia sa vyjadrovať legitímny názor, že chlap v ženských šatách je do zábavných relácií bežná ingrediencia, ale že to nie je nič iné, ako zabehnutý showbiz marketingový spôsob, ako zaujať publikum. Keď už sa teda spevom nedá, alebo o spev ani v skutočnosti v konkrétnom prípade nejde.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?