Ako európsky socializmus umelo vytvára nezamestnanosť

Autor: Tibor Pospíšil | 6.2.2015 o 13:09 | Karma článku: 7,38 | Prečítané:  1640x

Ikona slovenskej ľavicovo-liberálnej elity, Iveta Radičová, sa na stránkach českých Hospodárskych novín podelila so svojimi názormi na príčiny európskych problémov. Pokúsim sa vám vysvetliť, prečo je to presne naopak. Ako európsky socializmus aktívne vytvára miliónové zástupy nezamestnaných.

Nejpodstatnější faktor, který brzdí ekonomický rozvoj, je ten, že Evropa nedokáže zabezpečit dostatečnou zaměstnanost.

V skutočnosti je to tak, že eurosocialisti nezamestnanosť priam programovo vytvárajú. Daň v podobne rôznych „odvodov“, „poistení“, poplatkov či priamych daní z práce dosahuje astronomických hodnôt. Zdanenie práce napríklad na Slovensku presahuje 50% príjmu. To je na úrovni zdanenia cigariet, alkoholu, či benzínu. Pritom príjem z práce je pre veľkú väčšinu občanov jediným zdrojom obživy. Penalizácia tohto príjmu výrazne negatívne pôsobí na objem dopytu po ľudskej práci.

Z druhej strany proti zamestnanosti, či presnejšie proti dopytu po ľudskej práci stojí modla vysokého hospodárskeho rastu. Ktorý je umelo nafukovaný monetárnou politikou netrhovo výhodných pôžičiek nových peňazí pre vyvolených.

Vyšší hospodársky rast sa teda eurosocialisti pokúšajú dosiahnuť umelým nafukovaním investící, ktoré by na trhu nikdy neboli vznikli. Pretože za trhových podmienok by sa neoplatili. Čo v súčinnosti s extrémne vysokou mierou zdanenia príjmu z práce umelo tlačí podnikateľské subjekty k náhrade pracovnej sily technológiami, nakúpenými za výrazne dotované „pôžičky“ z tlačiarne Európskej centrálnej banky.

Nie je to teda neschopnosť vytvárať zamestanosť, ale naopak perfídna snaha a schopnosť umelo obmedzovať dopyt po práci, čo vytvára nerovnováhy, ktoré by inak na slobodnom trhu neboli vznikli.

  • Keď to funguje, zdaň to
  • Keď to stále funguje, zreguluj to
  • Ked to už konečne prestalo fungovať, zadotuj to

Politici najradšej riešia problémy, ktoré sami krvopotne vytvorili. Bola to aj vláda Ivety Radičovej, ktorej „liberálny“ minister hospodárstva Miškov prideľovali miliónové dotácie na pracovné miesta vysokoziskovým firmám. Namiesto toho, aby výrazne znížili obmedzenia pre pracovný trh. Či už zrušením zákonníka práce ako najväčšej legislatívnej brzdy zamestnanosti, alebo aspoň výrazným znížením miery výpalného, ktoré „pravicová“ vláda vyberala od tých chudákov, čo ešte nejakú prácu zohnali.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?