Keď zabíja strata kontaktu s realitou

Autor: Tibor Pospíšil | 27.8.2015 o 17:46 | (upravené 28.8.2015 o 15:29) Karma článku: 8,16 | Prečítané:  1410x

Sociálne inžinierstvo podporené „vedou“. Ľudské práva, ktoré reálne znamenajú nárok na bezplatné užívanie výsledkov cudzej práce. Demokracia, v ktorej vládnuca elita za najväčší problém považuje slobodné rozhodnutia voličov.

Vitajte v modernej Európskej Únii sociálneho blahobytu. Kde je pokrytectvo a odosobnenie sa od reality základnou zložkou hodnotovej výbavy príslušníka elity. Príslušníka novodobej vládnucej triedy.

Austrália hrá férovú hru. Jasne a dôrazne deklarovali, že proste „No Way“. Keď som tam trávil dva týždne dovolenky, Austrálčania mi prišli pohodoví a pragmatickí. Ak podobné riešenie navrhne niekto v EÚ, bude zrejme označený za xenofóbnu obludu.

Ale v poriadku. Netvrdím, že austrálske riešenie je jediné správne. Ale ako to robí sociálne cítiaca EÚ? Organizácie, ktorých predmetom činnosti je ochrana vonkajších hraníc chodia migrantov loviť až k hraniciam Líbye. Tým ľuďom možno skutočne išlo v domovských krajinách o život. Ale ich cieľ je bez akýchkoľvek pochybností nielen žiť v mierumilovnejšom prostredí, ale žiť práve v konkrétnych krajinách. Ja sa im nečudujem. Ani po znížení dávok na polovicu by som neváhal prijať rolu migranta v Dánsku. 800 eur mesačne po znížení. Ešte dnes je aktuálnych 1450 eur mesačne. Na jedného a v čistom!

Takže ich chcete zachraňovať, pretože sú to ľudia. Ktorí ale nechcú žiť niekde v Turecku, Srbsku, Maďarsku ani na Slovensku. Tak prečo sa im snažíte kvótami zabrániť v živote tam, kde možno aj majú dôvod sa snažiť dostať? Prečo ste také xenofóbne obludy a keď ste ich už vylovili z líbyjského mora, alebo pustili cez nestráženú vonkajšiu hranicu, prečo je taký veľký problém ich dopraviť na to miesto EÚ, na ktoré sa snažia od samého začiatku cesty dostať? To už zrazu nie je ich právo?

Úplne nepochopiteľne ich vrháte do rúk prevádzačov. Prečo ich nútite riskovať životy v tuneli pod Anglickým kanálom? Však predsa z fondov EÚ platíte desaťtisíce ľudskoprávnych živnostníkov, ktorí vedia s využitím viac sociálneho ako právneho systému EÚ zabezpečiť, že aj keď nedostanú azyl, budú tu môcť zostať žiť aj vtedy, keď nájdu v parku samopal s deviatimi plnými zásobníkmi. Ako to mám chápať? Neexistuje, že by boli vrátení späť, ale nesmú prejsť cez otvorenú Schengenskú hranicu? Vy ich môžete vo veľkom privážať na lodiach a ja ich nemôžem previezť z Viedne do Prahy?

Problémom EÚ skutočne nie sú imigranti. Problémom tejto spoločnosti je elita, úplne odtrhnutá od reality. Elita, ktorá je schopná posudzovať to isté konanie (pomoc migrantom) raz ako trestné a inokedy ako hodné financovania.

Tragédiou tejto spoločnosti je to, že elita pole racionálnej argumentácie úplne vyprázdnila. A prenechala ho extrémistom. Pretože sama sa postupne posúva na extrémne pozície. Referendum áno, ale len keby potvrdilo pozície vládnucej triedy. Vyzerá to tak, že jediným nepriateľom krásneho európskeho sociálneho sveta sú slobodné rozhodnutia občanov.

Keby voľby mohli niečo zmeniť, dávno by ich zrušili. A preto sa zrejme dočkáme úplne iných udalostí, ktoré niečo zmenia. Pretože takto silne proti realite sa existovať nedá. NO WAY.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?