Výrazný volebný úspech liberálnej antifico kampane

Autor: Tibor Pospíšil | 6.3.2016 o 14:46 | (upravené 6.3.2016 o 21:28) Karma článku: 7,82 | Prečítané:  2421x

Pred vyše rokom odišli zo SME vraj protestujúc proti vstupu finančnej skupiny aj novinári, ktorí tej istej finančnej skupine v tom istom médiu výrazne držali chrbát. Ich túžba po mediálnej moci bola oveľa silnejšia,

ako túžba produkovať kvalitnú žurnalistiku.

Na mediálnej scéne boli zrazu dva liberálne subjekty, ktorých hlavnou silou bola propaganda PROTI. Dlho som si lámal hlavu na tým, ako sa anti kampaňou dá presadiť nejaký program ZA. Nuž, ten ich program, ich mocenské predstavy sa zrejme skutočne kampaňou proti presadiť dajú.

Keď už to vyzeralo, že sa fico pretlačí do tretej vlády pomocou utečencov, nasadili liberálne kruhy aktivistov, prezlečených za školských odborárov. Využili synergiu s protestujúcimi sestričkami a dielo sa podarilo. Možno aj oveľa viac, ako to čakali. Školský antifico aktivista Ľudovít Selebédi sa vyjadril, že úspechom školského štrajku bude, ak preferencie smeru klesnú aspoň o 5%. Vzhľadom na čas, kedy svoj „štrajk“ spustili sa ani iný, ako politický cieľ nedal reálne dosiahnuť.

Liberálny kruhy sa vo svojej svätej vojne nezastavili skutočne pred ničím. Liberálny ideológ (on si píše politológ) Pavol Hardoš prekročil skutočne všetky pomyselné čiary a tabu, keď na podporu proti ficovi dokázal použiť aj svoju obrovskú osobnú tragédiu.

Nikdy sa už nedozvieme, akou mierou sa na dramatickom poklese volebného výsledku smeru rôzne antifico aktivity. Ale ten výsledok skutočne stojí za to. Ja myslím z pohľadu čísel a liberálni aktivisti zrejme aj z pohľadu budúcnosti.

Smer vo voľbách 2012 získal 1134280 hlasov.

V sobotu to bolo 737481 hlasov, to je pokles o 396799 hlasov. V percentuálnom vyjadrení je to pokles o závratných 35%! (počty hlasov sú pri temer totožnej volebnej účasti).

Kampane typu „V sobotu zamkni svoju babku a choď voliť“ vyšli skutočne nad očakávanie dobre. Doma zostali nielen babky smerácke, ale aj tie KDH-.cke a nenávidení „katolibanci“ v budúcom parlamente nebudú.

Liberálom sa podarilo znechutiť veľmi vysoký počet ficovoličov, prípadne ich  presvedčiť na voľbu iného zla. Spolu s tými mladými, čo ich agitoval aj prezident Kiska to dáva veľmi podobné číslo, ako pokles (396799) voličov smeru:

Kotleta získal 209 779, Boris si pripísal 172 860 (súčet 382639)

Výraznú úlohu v liberálnej propagande plnili aj sociologické agentúry na ovplyvňovanie (newspeak: prieskum) verejnej mienky. Ak si pozriete (či pamätáte) čísla z „prieskumov“, tak dnes už veľmi ťažko niekoho svojprávneho presvedčíte, že zo strany agentúr nešlo o hrubú manipuláciu verejnou mienkou. Nemyslím teraz nutne to, že nejako „upravovali“ čísla. Manipulácia je aj to, keď viem, že moje štatistické čísla sú zaťažené vysokou mierou neurčitosti (napríklad vysoký počet nerozhodných, váhajúcich ...), ale prezentujem ich bez výrazného upozornenia na ich nulovú výpovednú hodnotu.

 

A čo teda tí liberáli dosiahli? Ako využijú ťažko odpracovanú podporu pre Kotletu a Borisa?

Snahou slovenských liberálnych elít je priblížiť politické pomery na Slovensku tým európskym. Európska liberálna elita je od reality odtrhnutá podobne, ako slovenská. Ale v Európe majú už tzv. „demokratické“ voľby zvládnuté. Podobne, ako sa liberálom podarilo konečne aj na Slovensku, vo voľbách v mnohých európskych krajinách majú veľkú podporu tzv. “extrémisti“. Často tak veľkú podporu, že jediná možnosť zostaviť vládu bez nich je veľká koalícia (Nemecko, Rakúsko), prípadne zákulisné politické dohody na menšinovej vláde bez „extrémistov“ (Severské krajiny).

Liberáli nedokážu svoje vízie sociálneho inžinierstva, z ktorých materiálne profitujú pomocou vládnych, „ne“vládnych, 3. sektorových, euro- ... organizácii presadiť v normálnej demokratickej politickej súťaži. Nedokážu postaviť program ZA. Pretože ich vízie sú natoľko odtrhnuté od reality, že toto im nezožerie ani socialistickým školstvom ideologizovaný občan.

No a tak si vytvorili triedneho nepriateľa hnedej farby. Pretože aj keď liberálov, sociálnych inžinierov, či neomarxistov rôznych zameraní skutočne nemusím, kotletov a im podobných proti nim nepôjdem voliť nikdy. To znamená koniec reálnej opozície v parlamente, koniec skutočných hodnotových sporov (s konzervatívcami, napríklad). Dlhodobá vláda jedného zoskupenia v záujme vylúčenia „extrémistov“.

 

Čo možno očakávať na Slovensku:

Demonštrácie proti výsledkom slobodných demokratických volieb (akože proti „fašizmu“) s cieľom pripraviť občanov na úradnícke vlády, veľké koalície „proti“.

Úradnícku vládu pod záštitou liberála v prezidentskom kresle. Nejaká forma dohody so smerom, ktorej „neverejnou“ súčasťou bude dohoda o neotváraní káuz z minulosti.

Pokus vytiahnuť pomocou úradníckej (Kiskovej) vlády do politického priestoru liberálne „osobnosti“, pomocou ktorých by následne vznikla homogénnejšia sila do budúcich veľkých koalícií so smerom. Prípadne na striedanie sa u moci so smerom.

 

Aj keď vám budú hovoriť opak: v liberálnych kruhoch si svoje volebné víťazstvo užívajú. Majú triedneho nepriateľa, proti ktorému s nimi pôjde aj veľa tých, čo by inak sociálne inžinierstvo odmietali.

Krásny slniečkový liberálny svet prichádza aj na Slovensko. Kotleta im toho triedneho nepriateľa za teplé miestečko, na ktoré ho vytiahli, urobí isto veľmi rád.

 

------------ Doplnené 6.3.2016, 21:30

Len pár ukážok z dnešných mediálnych výstupov tých, o ktorých je tento môj článok. Ako podpora pre moje tvrdenia, že oni (ľavicoví liberáli) majú svoje vízie.

Martin M. Šimečka, bývalý mediálny "vedúci" skupinky, ktorá sa pokúšala položiť vládu Mikuláša Dzurindu:

Šabľa v rukách Richarda Sulíka. Sulík "liberálom" z denníka N pije krv dlhodobo. Tiež je to chyba v systéme. Pretože nezdieľa ich spasiteľské (dobroserské) vízie.

Peter Tkačenko, komentátor HN: Nesystémové strany sú tie, ktoré nechcú ísť so smerom. Podľa neho "neísť so smerom" znamená neurobiť si svoju robotu.

Sulík a Matovič asi chcieť nebudú, lebo veď Smer je fuj, nech robotu za nich odvedie niekto iný.

Roman Pataj (denník N): Sulík by sa mal vykašľať na svojich voličov a ísť so smerom.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Jazdenie na nákladných vlakoch nie je romantika

Amin Palma skáče na vlaky v Mexiku aj v Čadci.


Už ste čítali?