Štandardná európska vláda slovenských oligarchov

Autor: Tibor Pospíšil | 13.3.2016 o 9:35 | (upravené 13.3.2016 o 9:52) Karma článku: 12,57 | Prečítané:  2924x

To, čo nám ľavicovo liberálne médiá tesne po voľbách prezentovali ako patovú situáciu s nábehom na opakované voľby, sa týždeň potom ukazuje ako potvrdenie ďalšej „konšpiračnej“ teórie: Oni boli dohodnutí už pred voľbami.

Toto nebude súvislý text. Viac-menej len pre záznam sem spíšem zopár tvrdení, či explicitne vyjadrených súvislostí.

Predvolebné prieskumy, ktoré boli prezentované v médiách boli robené na zákazku. Niekto ich zaplatil. Je normálne, že keď si kúpim nejakú službu, tak mám svoj zámer. Zároveň je faktom, že (oveľa reálnejšie) prieskumy verejnej mienky boli k dispozícii hodný čas pre samotnou voľbou.

Rokovania o zostavení budúcej vlády teda mohli prebiehať už pred voľbami. Nie medzi politikmi, ale ich klientami. Medzi tými, čo celé „demokratické“ divadlo organizujú a majú na jeho výsledku postavený svoj biznis, svoje živobytie.

Slovenská politická scéna je čoraz bližšie tej európskej. Neomarxisti z médií do parlamentu dotlačili „fašistov“, ktorých môžu použiť ako argument (strašiaka) pre podporu vzniku veľkej oligarchickej koalície. Čo je zatiaľ na Slovensku problém, sú „extrémisti“, ktorým nálepku „fašista“ nalepia (aj keď sa snažia) len veľmi ťažko: Richard Sulík a Igor Matovič.

Ilustrujme si štandardný európsky postup na príklade Francúzska: Nacionalistický národný front rodiny Le Pen je označený za extrémistickú stranu. Centrálu strany pravidelne navštevujú finančné kontroly. Médiá píšu o tom, ako je NF financovaný z ruských peňazí a teda zrejme háji ruské záujmy. Odhliadnuc od toho, že s Rusmi sa kamarátia obe „štandardné“ francúzske strany, počuli ste niekedy o vyšetrovaní finančných tokov zo Saudskej Arábie pre (nielen) francúzsku moslimskú komunitu? Alebo sú Saudia a Katar snáď demokracie, z ktorých by si Rusi mali brať príklad?

Alebo si vezmite také Turecko. Erdogan a Putin: akoby ich jedna mater mala. Ale kým na Putina sa valia sankcie, na Erdogana miliardy eur, zrušenie vízovej povinnosti. Proste, rozhoduje charakter, ako hlásali aj slovenské predvolebné plagáty. Béla Bugár, Lucia Žitňanská, František Šebej .... kam vietor, tam európsky plášť.

Richardovi Sulíkovi už deň po voľbách venovali slovenské „mienkotvorné“ médiá sériu článkov. Oni dobre vedia, že s touto chybou v systéme budú mať väčšie problémy. Kotlebových voličov poľahky označia za fašistov. Aj keď nie každý frustrovaný mladý človek je fašista, toho z neho spravia kanonádou osočovania a demagógie až tie médiá.

Richard Sulík je iná káva. Priamo do očí „štandardným“ nemeckým politikom si dovolí odmietnuť hlavnú korupčnú schému EÚ: eurofondy. A euro korupcia je predsa dobrá, dvíha HáDéPé a to je miera .... (čoho vlastne?). Ale snáď by ste to pre Marxa-Engelsa nechceli nechať na neviditeľnú ruku voľného trhu?

Dnes už to nie je o pravici a ľavici. Temer všetky politické strany sú silne etatistické, ľavicové. Štát sa o vás postará, len dajte pokoj našim oligarchom. Dnes vedie deliaca čiara medzi „štandardným“ a „nesystémovým“, či „extrémnym“. Medzi politikmi, čo sa „dokážu dohodnúť“ (=nechajú sa kúpiť) a tými, čo ich treba zdiskreditovať. Za každú cenu a všetkými prostriedkami.

Keby mohli voľby niečo zmeniť, už dávno by ich zrušili. Ale prečo by ich rušili? Keď z nich môžu urobiť také krásne divadielko a dať zarobiť svojim mediálnym „strážcom demokracie“ (preklad z newspeaku: tvorcom mediálnej reality).

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo spája Kmotríka, Výboha či Trnku? Slabosť pre jeden biznis

Skupina najbohatších Slovákov má vyššie ambície ako kaviareň či reštauráciu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Covid sa medzi ľudmi bez domova šíri šialenou rýchlosťou

Prvá vlna ich minula, druhá udrela horšie.


Už ste čítali?