Podporí kádrovanie webu kritické myslenie, alebo extrémizmus?

Autor: Tibor Pospíšil | 18.4.2016 o 18:19 | (upravené 18.4.2016 o 19:49) Karma článku: 6,25 | Prečítané:  1365x

Odbor kádrovania webového obsahu liberálneho Ministerstva Pravdy a Lásky spustil novú webovú službu. Prezrite si zoznam web stránok, za ktorých častejšiu návštevu vás v blízkej budúcnosti môžu vyraziť z práce.

Pre mnohých z nás so skúsenosťami so životom pod ochranou komunistickej strany je to také Déjà vu. Čo by sme vtedy dali za zoznam protištátnych informačných zdrojov. Síce to vtedy malo väčšie čaro, ale kto by už v dnešnej rýchlej dobe chcel potajme prepisovať texty rôzneho stupňa závadnosti (nehovoriac o ne/kvalite), či na krátkych vlnách ladiť režimu nepohodlné rádiá, vysielajúce zo zahnívajúceho kapitalizmu.

Dnes aj vďaka priazni (šéfa) média, ktoré si finančná skupina Penta kúpila cez panamského akcionára pre zlepšenie svojho image, máte zoznam sporných (newspeak výraz pre protirežimových) webových stránok. Kvalitu garantuje priekopník mediálneho kádrovania, Juraj Smatana. Ak ešte napíšem, že medzi kádrovákmi je aj politológ z váženého Monde Cocotique (© Rado Ondřejíček ešte z čias humno.sk) – nič lepšie už v danej oblasti dostať nemôžete.

Zrejme nielen za seba napíšem, že na väčšinu stránok zo zoznamu by som sa nikdy nemal šancu dostať. Akokoľvek protirežimový živel som od narodenia, toto je proste úplne mimo môj uhol pohľadu. S napätím budem očakávať, kedy sa tam objavia aj moji favoriti. Neskôr možno skúsim aj nejaké z nich nahlásiť s cieľom otestovať vkus našich kádrovákov.

Vždy som sa zaujímal o „cudzie“ myšlienkové svety. U toho liberálneho (=newspeak výraz pre extrémne socialistický) som dokonca dlho nevedel pochopiť, prečo mi tak veľmi vadí. V recenzovanom zozname sú zatiaľ väčšinou stránky, ktoré by som označil za priamu konkurenciu tým liberálnym. Ako o tom píše Rudo.

Chápem teda biznis zámer projektu. Reklamný koláč je treba smerovať „správnym“ smerom. Konkurencia zjavne získava väčšiu zákaznícku priazeň, ako by bolo pánom po chuti. Ak zoberiem do úvahy razanciu „argumentačných“ metód tejto sorty ľudí, nechcem by som byť v koži objednávateľa reklamy za firmu, ktorá na ich zoznam nebude chcieť brať ohľad.

Z druhej strany nemám zrovna veľkú radosť z toho, že niekto ako na tácke pripraví zoznam webov s podobných obsahom. Príslovie, že zakázané ovocie chudí najviac, môže mať v budúcnosti skutočne aj nepríjemné dôsledky. Keď si spomeniem, koľko dobrých kníh som za mladi neprečítal len preto, že boli v zozname povinného čítania .....

Záverom by som sa s vami chcel podeliť s jedným, pre mňa úplne nečakaným poznatkom zo zoznamu. Pri každom „spornom“ zdroji je pod ikonkou „i“ skrytý obrázok s príkladom. Mňa zaujali tieto dva: Jeden, ako Druhý. To akože dnes v liberálnych kruhoch letí „Ich bin Erdogan“? Tak to aby si „sporní“ mediálni tvorcovia dali skutočne pozor. Pretože ten pán si prostriedky nevyberá.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo spája Kmotríka, Výboha či Trnku? Slabosť pre jeden biznis

Skupina najbohatších Slovákov má vyššie ambície ako kaviareň či reštauráciu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Covid sa medzi ľudmi bez domova šíri šialenou rýchlosťou

Prvá vlna ich minula, druhá udrela horšie.


Už ste čítali?