Mediálna cesta do minulosti

Autor: Tibor Pospíšil | 23.8.2016 o 15:01 | (upravené 23.8.2016 o 15:09) Karma článku: 4,76 | Prečítané:  736x

Tušil som, že raz to príde. Že aj mňa raz zachváti spomienkový optimizmus. Vďaka vám, progresívne sily, čo pomáhate vytvárať krajšiu budúcnosť. Tak veľmi podobnú časom mojej mladosti.

Takže Jarka Nohavicu už zasa žiadajú, aby vysvetľoval svoje texty. Že nech jasne povie, ako to myslel, žiada šéf európskej sekcie Organizácie na ochranu ľudských práv. Myslím, že to bol Karel Plíhal, ktorý rozprával, ako od neho podobní páni žiadali, aby do toho blues dal viac optimizmu a radosti. Meky zasa musel zmeniť farbu pesničkového kvetu, pôvodne zamýšľaná čierna sa nezhodovala s pripravovanými svetlými zajtrajškami.

Dnes som si prečítal, že mnohí mladí nevidia realitu tak, ako by bolo správne. Českí bratia sú o krôčik ďalej, pripravujú vznik progresívnej inštitúcie, Domu demokracie. Prednášať tam zrejme budú absolventi Večernej univerzity multikultúrneho liberalizmu (VUML).

Staré zlaté časy sa vracajú, už sa nemôžem dočkať, ako si to užijem ešte raz. Teraz už ale bez strachu z budúcnosti. Mám už svoje roky a v optimistickej nálade ma budú držať spomienky na mladosť. Zobudia sa podvedomé reflexy, aktivuje sa schopnosť čítať medzi riadkami. Už dnes sa mi samovoľne spúšťa prekladač súčasných výrazov do slovníka spred desiatok rokov.

  • extrémisti = protisocialistické živly
  • štandardná politická strana = strana národného frontu
  • progresívni liberáli = predvoj komunistickej strany
  • nenávistné prejavy = spiatočnícke názory
  • európska integrácia = primknúť sa k sovietskemu zväzu
  • obrana demokracie = socializmus si rozvracať nedáme

Len keby to nekazil ten internet. Oberá ma o radosť z pracného hľadania a ladenia závadných vysielačov, progresivisti ich zoznam predkladajú ako na podnose. Spisovanie zoznamov, v tom boli vždy dobrí.

Len jedno nepochopím. Ako to ten Eric Arthur Blair mohol tak presne vedieť? Už v roku 1949. Alebo je niečo pravdy na konšpiračnej teórii, že ľudia sú po tisíce rokov stále rovnakí?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Vyhodnotenie Matovičovej tvrdohlavosti

Už tam prosím niekto konečne prehltnite stavovskú česť a osobnú hrdosť a uznanlivo ho potľapkajte po pleci.

Píše Ivan Mikloš

Talenty odchádzajú, investície neprichádzajú (píše Ivan Mikloš)

Globálna konkurencia je v podstate súťažou o dve komodity.


Už ste čítali?