Mimoriadna správa: Rusko a Balkán členmi Európskej únie

Autor: Tibor Pospíšil | 20.11.2016 o 17:54 | (upravené 20.11.2016 o 18:00) Karma článku: 5,40 | Prečítané:  1930x

Aspoň teda podľa kaliňákových chlapcov, ktorí slúžili dnes (nedeľa 20.11.2016 pred 17:00) na bratislavskom letisku. Názorná ukážka, ako štát prichádza o lojalitu občanov.

Kto cestuje letecky aj do vzdialenejších krajín, zrejme to pozná. Pasová kontrola je rozdelená. Špeciálne okienka pre miestnych, iné okienka pre občanov pridružených krajín (ASEAN, EU ...) a potom okienka s nápisom „All (other) passports“. Keď z Bratislavy začal lietať legendárny SkyEurope, letel som prvým letom do Paríža a vtedy sme tam stáli v rade pri tom poslednom označení. Keď sme sa prepracovali von, batožiny už dávno neboli na páse, ale odložené kdesi v úschovni.

Ja som si naše členstvo v EÚ uvedomil práve tak, že som zrazu mohol ísť ku rádovo rýchlejším okienkam s nápisom EÚ citizens. Postupne som si čoraz viac uvedomoval silu slovenského pasu.

Ale, ako sa hovorí, všade dobre, tak čo doma? Doma vám to dajú vyžrať. Pretože je rozdiel medzi tým, čo národne-socialistická vláda ústami svojich predstaviteľov vyhlasuje a čo potom vidíte v skutočnosti. Ako napríklad dnes na bratislavskom letisku. Dve okienka pre občanov EÚ, dve s označením All passports. A chrabrí ochrancovia našich hraníc, kaliňákovi chlapci, nedbajú reklamácie občanov EÚ a preukazujú slovenskú pohostinnosť a úctu k občanom iných štátov na tom najmenej vhodnom mieste. A tak čakáme a čakáme a čakáme ....

Nemám vôbec nič proti úcte k občanom iných štátov. Akurát ja som zo zahraničia zvyknutý, že keby som si dovolil to, čo oni dnes na letisku v Bratislave, tak ma síce veľmi slušne a so širokým úsmevom na tvári vykážu do patričných medzí. Nie je na tom nič zlé, neúctivé, či nebodaj nacionalistické. Je to len prosté poukázanie na fakt, že v danej krajine platia isté pravidlá a zvyknú sa dodržiavať.

Takže dámy a páni z nacionálno-socialistickej vládnucej kompánie: Ja nesúdim podľa rečí, ale podľa skutkov. Môžete sa biť do národných prsníkov, koľko len chcete. Ak nedokážete zjednať dodržanie elementárnych pravidiel ani na hranici, tak sú to len pokrytecké kecy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo spája Kmotríka, Výboha či Trnku? Slabosť pre jeden biznis

Skupina najbohatších Slovákov má vyššie ambície ako kaviareň či reštauráciu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Covid sa medzi ľudmi bez domova šíri šialenou rýchlosťou

Prvá vlna ich minula, druhá udrela horšie.


Už ste čítali?