Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Do Grécka po modrej (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

nebol som voliť 1.krát
nebol som voliť 1.krát, pretože aj tie "najpravicovejšie" strany ponúkali len znižovanie tempa zadlžovania. Neponúkali ani len zachovanie dlhu na existujúcej, resp. nejakej definovanej hodnote. Takže som nemal koho.
Tibor Pospíšil
<< < 1 2 3 > >>

 

nabudúce voľ mňa. ja mám zázračný prútik a z neskutočného zadĺženia, okamžite, opakujem okamžite hneď na druhý deň budeme v prebytku.
myslím si, že si už dosť starý, aby ..........
 
Hodnoť

moderné európske strany

majú farby len na povrchu. Používaním sa rýchlo zošúchajú a potom vyzerajú všetci rovnako šedo.
Keď sa robili reformy za Dzurindu, viacero západných politikov sa vyjadrilo, že u nich by také radikálne zmeny neboli možné. A teraz sme tam, na Západe, aj my (aj keď nie platmi, tak aspoň čiastočne myslením).
 

jasné

do pekla štátnych krachov pôjdeme pekne vedno s ostatnými. A to žiaľ dokonca aj vtedy, keby sa u nás našiel niekto, kto by sa správal rozpočtovo zodpovedne. Ale to nie je dôvod, aby som sa s tým zmieril. A keď samozrejme, zariadiť sa pre túto alternatívu treba. Bezpochyby.
 
Hodnoť

Zaujímavé úvahy

- "Tento rok budú príjmy štátneho rozpočtu vo výške cca 11 mld. euro a výdavky cca 16 mld euro. To je deficit 45%." - to je ale záležitosť predchádzajúcej vlády, nie?
- "Budúci rok to nebude oveľa lepšie. Takže za približne 30 mesiacov modrá vláda vyrobí deficit na úrovni 100% ročných príjmov." - povedala krištáľová guľa, alebo si videl rozpočet na 2011, 2012 a prvý polrok 2013?
- "Viete si predstaviť, že by ste podobne hodpodárili so svojim rodinným rozpočtom? Že za 2,5 roka miniete toľko, čo zarobíte za 3,5 roka? " - ja som jedným podpisom urobil podobný krok a odvtedy bývam vo vlastnom. Hypotéka, či leasing sú bežné veci, ale treba ich robiť s rozumom.
- Pre budúcnosť to vidím dosť čierne: dva súperiace bloky sociálnych demokratov. Jeden vulgárno-zlodejský, druhý slušnácko-intelektuálny. Ale vzor majú americký. - no comment
 

pozri si skladbu rozpočtu

žiadnu veľkú investíciu tam nenájdeš. Je to na 90% spotreba.
.
Fyzická osoba má "životný cyklus". Potrebuje bývať skôr, ako si na to môže našetriť. Tam sú požičky na mieste. U štátu nič také neexistuje. Navyše ty si svoju hypotéku budeš splácať sám. Ale štátny dlh dnešnej generácie budú splácať generácie budúce, ktoré ešte nie sú na svete a nemajú najmenšiu šancu sa k tomu vyjadriť.
 

Splácať budú všetci živí

Cez infláciu, v horšom prípade cez default a nepokoje ako v Grécku. Tiež ma štve že lepší hovoria stále o zadlžovaní, aj keď "len" o 3%. Ale! V donedávna beznádejnom Česku sa už debata o vyrovnanom/prebytkovom rozpočte rozbehla. Možno sa dočkáme.
 

optimista

O.K. Ty si optimista a veríš, že sa dočkáme. Ak budeš prekvapený, tak nepríjemne. A ja by som bol tiež rád prekvapený, ale obávam sa, že nebudem.
 

Re: pozri si skladbu rozpočtu

- ešte nie je vláda a už je nový rozpočet? Preboha veď to je proces, ktorý nejaký čas trvá.
- štát nie je nejaký samostatný organizmus - som to ja a sú všetci ostatní ľudia a ver mi, že málokto by si chcel na novú dialnicu našetriť (hlavne ak ju berieme ako prostriedok ku zvýšeniu výkonnosti - ani živnostník si nebude šetriť na nový stroj). Samozrejme to treba urobiť čo najrozumnejšie a nie bezhlavo sa k niečomu ako PPP zaviazať, ak je priama investícia podstatne lacnejšia.
- Ja si SVOJU hypotéku nesplácam sám, spláca ju celá moja rodina - manželka (tá síce dobrovolne), ale aj deti (ak som mladý tak ešte aj tie nenarodené) sa budú musieť uskromniť až do splatenia hypotéky, alebo ukončenia leasingu.
.
Nič nie je čierne alebo biele a nič nemá jednoznačný účinok. Prílišné uťahovanie opaskov spôsobí menšiu spotrebu, väčšie odkladanie úspor "na horšie časy", zníženú výrobu v podnikoch, znižovanie platov a pravdepodobne prepúšťanie atď....... Ekonomiku treba rozbehnúť a to sa nedá bezhlavým zvyšovaním daní a rušením investícií.
 

nie je rozpočet

ale sú jasné vyjadrenia, že škrtať sa nebude. Ani zvyšovať dane. Takže sekeru v rozpočte 2011 nie je ťažké odhadnúť.
 
Hodnoť

 

A ešte to budu mať ťažšie ked začnu ficomečiaroslotovci vyhadzovať z pomsty ludi z prace,pretože ekonomika je v ich rukach ,do pol roka preto stupne nezamestnanosť približne o šesť percent.Tu je spoločnosť rozdelena na dva tabory.Hladanie vnutorneho nepriatela ako za komunizmu,Mečiar v tom pokračoval a Fico jeho duchovny žiak tiež.Teraz čo tito narozdavali tak nastupujuca vlada to bude chcieť vytiahnuť od ludi naspať.
 
Hodnoť

Ešte k nevoleniu

Tibor, je to Tvoje rozhodnutie, ale škoda toho hlasu, je jedným z tých ~6000, ktoré chýbali aby Johny Cash ostal mimo parlamentu.
.
Rozumiem znechuteniu, ktoré normálny človek má keď vidí čo a ako politici robia, aj tí najlepší. No ale čo? Svet je aký je, nie aký by sme ho chceli mať. Preto nerozumiem tomu, ako sa inak slušní a rozumní ľudia nechajú obalamutiť tými báchorkami o legitimite, nevolení a podobne. Kto má prospech z toho, že slušní ľudia nejdú voliť?
.
Na výber je niekoľko málo strán, z ktorých bude parlament a vláda. Môžem ísť voliť, a vybrať z ponúkaného tých lepších - tak ako to na prekvapenie a radosť spravila väčšina ľudí v Čechách aj u nás. Čo získam keď nepôjdem voliť, okrem trochy času? Nič. Píšeš o nevyužitej príležitosti, ale nevoliť je presne taká nevyužitá príležitosť na odobratie moci tým horším (Johny) a posunutie ju tým lepším.
 

 

Reciprocne - K+ ;-)
 
Hodnoť

nie som ekonóm,ale

obyčajný rozum mi vraví,keby sme sa snažili podporovať myšlienky o podpore zdravého živ.štýlu napr. podporou tých,ktorí si vedia svoje zdravie chrániť tým,že získajú napr.bodovým systémom výhody zo zdr.poisťovne,veď aj tak platia tým lajdákom drahé lieky,a nepomáhajú im,alebo v hospodárení aspoň minimálne podporovať úsilie tvorivých ľudí,ktorí si za lacné peniaze vybudujú ,z odpadu solárny ohrev,sami si opevňujú brehy porastom vhodných rastlín a tak zabraňujú posuvom zeme a nie ľutovať tých, čo si nezodpovedne postavili vily na kopcoch,"aby nám ľud závidel".Strašne chcem veriť novej vláde,že začne národ motivovať,aby vlastnými silami dostali krajinu z marazmu,všade platí pozitívna motivácia,aj nová vláda musí nájsť dosť síl ,násť konkrétnu motiváciu.
 
Hodnoť

 

Riadny kus ***** a koli takym ako ty ma SMER polovicu hlasov v parlamete a terajsia vlada nebude mat silu presadit vyraznejsie zmeny. Zvysovanim dani by si nepomohli lebo by ludia iba vymyslali ako sa im vyhnut, ale dane v podstate zvysia lebo odstrania vynimky a to by ste sa cudovali kolko tam je penazi. Teda ak ich odstrania vsetky aj tie co su tam zavedene pre nasu kapitalovu vrstvu(co dost pochybujem).
 
Hodnoť

tibor

ja ta o niečo poprosim napiš čo len jednu jedinu krajinu krajinu kde sa vladne podla tvojich predstav! lebo ako ta čitam mne vychadza len Somalsko.
 

klasický argument

toto je klasický argument. Prídem (napr.) do banky a chcem využívať nejaký ich produkt. Prečítam si zmluvu a sú tam veci, ku ktorým mám zásadné výhrady. A z druhej strany prepážky: ale však zatiaľ to všetci podpísali ....
.
Tu vôbec nejde o moje predstavy. Tu ide o počty zo základnej školy. Že s deficitom rozpočtu v desiatkach percent nebude fungovať ani štátny rozpočet. Ktorý má oproti BMG invest len tú jedinú výhodu, že je povinný. Takže oproti niekoľkým rokom to vydrží niekoľko desaťročí. A my sme už tak dve-tri desaťročia pred koncom. Toto nie je nejaký politický názor. To sú čísla, ktoré nepustia.
 

jasne

ty proste nevieš čo chceš. si ako obyčajna hundrava ženska
 

presne naopak

hundravá ženká nikdy nepochopí, ži utratiť môže len toľko, koľko je príjem. Ja na vládu nemám žiadne nároky ohľadne morálky a podobných hlúpostí. Jediná nárok ktorý mám je, aby nepoužívala prostriedky budúcich generácií.
 

aj

vieš každy nazor ktory ma nejaku hodnotu musi byt potvdeny faktom. ale ty nie si schopny žiaden fakt uviest. takže tvoj nazor odporuje faktom. takže popravde ty nemaš nazor.
 
Hodnoť

Tiborko, Tiborko

"NIE, ja by som chcel voliť takých politikov, ktorí veľmi dobre vedia, že tam idú len a práve na 4 roky. Urobia zodpovednú robotu a potom budú za svoje zodpovedné a štátnické konanie občanmi znenávidení."

Neprišiel som sa na Tvoj blog hádať, to v žiadnom prípade. Vyššie uvedené názory by som ale očakával skôr od mladého neskúseného človeka, ktorého na mantinely reálneho života naráža vlastná purberta. Určite nie od zrelého chlapa v rokoch a so všeobecným rozhľadom. Vieš koľko stojí volebná kampaň ÚSPEŠNEJ politickej strany? Už z káuz financovania jednotlivých strán musí byť aj 5-ročnému decku jasné, že nikdo neinvestuje ťažké milióny do toho, aby ho za 4 roky znenávidelo celé Slovensko. Každý chce zarobiť, úplne každý a pokiaľ možno čo najdlhšie... Celá slovenská politická scéna je v prvom rade výhodný biznis. Áno máš pravdu, presadenie Tebou navrhovaných prísnych reštriktívnych opatrení by znamenalo pre hociktorú politickú stranu samovraždu v priamom prenose. Dovolím si tvrdiť, že toto by na Slovensku neustál nijaký charizmatický politik alebo strana európskeho alebo medzinárodného významu bez radikálneho prepadu volebných preferencií v nasledujúcich voľbách. Chceš vládu na jedno použitie? Ok, a potom čo? Kto nastúpi po nich? Odpoveď už tušíš a sme zasa na začiatku. Slováci majú radi rozprávky a je jedno či od Dobšinského alebo Fica. Pokiaľ bude na Slovensku ešte dosť babiek demokratiek, ľudí, kt. využívajú sociálny model štátu, bývalých eštébakov a rýchlovykvasených veľkopodnikateľov (imho mecenášov politických strán) nemusíš si so svojim utopistickým snom príliš lámať hlavu :-)
 

<< < 1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 5 704
 2. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 1 482
 3. Martin Greguš: RTVS – Pumpa: Koliková, Lučanský...patrí smrť a samovražda do humoristickej relácie? 1 313
 4. Rudolf Pado: Na VN Liptovská Mara bezprávie pokračuje 1 262
 5. Lórant Kulík: Fotoreportáž: Postrehy a dojmy z víkendového testovania na COVID 19 v Košiciach 1 222
 6. Martin Ondráš: Minister, ktorý nepozná rozdiel medzi mobilitou a mobilizáciou 783
 7. Věra Tepličková: Nevyužitý potenciál sedí doma a zbytočný impotenciál kecá? 730
 8. Leonard Malacký: Dnes som sa otestoval 692
 9. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Môj kolega utečenec 655
 10. Roman Foltin: Pri riadení strany SaS nezabúdam na dôveru občanov 623

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Aj január mesiac knihy, či?
 2. Peter Biščo: Slovenská fauna má unikátny druh hyeny, „ hyenu lícojamkatú “.
 3. Miroslava Arpášová: Čo je zlé na ikebanách? /Z cyklu Filozofia z akropoly Zlatý Bažant/
 4. Miroslav Binčík: Pellegriniho chrbát nikdy bolieť nebude. Jamkatá bábka zabúda
 5. Denis Jacko: V Prahe
 6. Vladimír Krátky: Rakušáci v týchto dňoch testujú o život, ale málo vakcinujú !
 7. Rudolf Hozák: Blíži sa koniec rozdielom medzi mobilom a PC
 8. Milan Koval: Ako ďalej, alebo kam „ kráčaš „ Slovensko ?
 9. Vladimír Krátky: Klient je úplné h***o, nevie nič !
 10. Veronika Svabyova: Poézia


Už ste čítali?